Awards

Awards

2016 SA Champion wines and Class Winners

GENL SMUTS TROFEE
SA KAMPIOENWYN
BADSBERG WINE CELLAR:  PINOTAGE (hout)
PIETMAN HUGO TROFEE
BESTE PUNTE BEHAAL MET 5 BESTE INSKRYWINGS
BADSBERG WINE CELLAR
SA CHAMPION WINES
SBW TROPHY
SA CHAMPION WHITE BLEND
Badsberg Wine Cellar:  Chardonnay/Chenin Blanc (wooded)
FRANK MYBURGH TROFEE
SA KAMPIOEN SéMILLON
Flagstone Winery: Sémillon
LES TASTEVINS DU CAP TROPHY
SA CHAMPION CHENIN BLANC
Badsberg Wine Cellar: Chenin Blanc (wooded)
JOHN MCDONALD TROFEE
SA KAMPIOEN SAUVIGNON BLANC
Namaqua Wines:  Sauvignon Blanc
J G GRAUE TROPHY
SA CHAMPION CHARDONNAY
Spier Wines:  Chardonnay (wooded)
H A CONRADIE TROFEE
SA KAMPIOEN ANDER WIT KULTIVAR
Van Loveren Family Vineyards:  Colombar
AGRI EXPO SILVER TRAY
SA CHAMP NATURAL SWEET WHITE WINE
Bon Courage:  Natural Sweet White wine
AGRI EXPO GOUE TROFEE
SA KAMPIOEN EDELLAATOESWYN
Bon Courage:  Edellaatoes
VINE PRODUCTS TROPHY
SA CHAMPION RED BLEND
Diemersdal: Cabernet Sauvignon/Shiraz (wooded)
DR A I PEROLD TROFEE
SA KAMPIOEN PINOTAGE
Badsberg Wine Cellar:  Pinotage (hout)
BURGOYNE TROPHY
SA CHAMPION SHIRAZ
Nuy Winery:  Shiraz (wooded)
ROBERTO MONI TROFEE
SA KAMPIOEN CABERNET SAUVIGNON
Alto Wine Estate:  Cabernet Sauvignon (hout)
LIBERTAS TROPHY
SA CHAMPION MERLOT
DGB Boschendal:  Merlot (wooded)
STEPHAN SMIT TROFEE
SA KAMPIOEN ANDER ROOI KULTIVAR
KWV SA:  Petit Verdot (wooded)
SAWFA TROPHY
SA CHAMPION PORT
Boplaas Family Vineyards:  Any other Port
H J ETCHELL TROFEE
SA KAMPIOEN DESSERTWYN
Excelsior Vlakteplaas: Rooi Jerepiko
AGRI EXPO SILVER TROPHY
SA CHAMPION MUSCADEL
OWK Keimoes:  White Muscadel (wooded)
KLASWENNERS/CLASS WINNERS
R SANTHAGENS TROFEE
NAMAQUA WINES
Klas 01:65 Enige kultivar versnit (nie-muskaat)
NEDERBURG TROFEE
BADSBERG WINE CELLAR
Klas 02:24 Enige kultivar versnit (nie-muskaat)(hout)
MALHERBE ROSSOUW TROFEE
NUY WYNKELDER
Klas 03:09 Enige kultivar versnit (muskaat)
BOLAND KOOP WYNKELER BPK TROFFE
NUY WYNKELDER
Klas 04:06 Enige kultivar versnit (muskaat) (hout)
WINE AND SPIRIT REVEU TROFEE
DE WETSHOF ESTATE
Klas 03:23 Chardonnay
CUTHBERT BURGOYNE TROFEE
SPIER WINES
Klas 07:63 Chardonnay (hout)
BOERESAKE TROFEE
SPIER WINES
Klas 08:03 Chenin Blanc
STANDARD BANK TROFEE
BADSBERG WINE CELLAR
Klas 09:28 Chenin Blanc (hout)
HF THERON TROFEE
VAN LOVEREN FAMILY VINEYARDS
Klas 10:01 Colombar
ORANJE VAAL TROFEE
BOTHA KELDER
Klas 12:06 Nouvelle
DGB BOSCHENDAL
Klas 13:01 Riesling
MONIS TROFEE
NAMAQUA WINES
Klas 14:22 Sauvignon Blanc
PAUL J DE WET TROFEE
FLAGSTONE WINERY
Klas 16:15 Semillon
FJJ RABIE TROFEE
KWV SA
Klas 17:10 Semillon (hout)
ALVA LAVAL TROFEE
BADSBERG WINE CELLAR
Klas 19:11 Viognier (wooded)
OWK UPINGTON
Klas 24:07 Rosé
ASHTON KELDER
Klas 27:01 Enige wit kultivar versnit (muskaat) (5.1 – 12g/L)
OWK KAKAMAS
Klas 28:04 Enige wit kultivar versnit (muskaat) (12.1-30g/L)
EERSTE NASIONALE BANK TROFEE
VAN LOVEREN FAMILY VINEYARDS
Klas 31:01 Colombar (5.1-12g/l)
SOUTHTRADE TROFEE
MONTAGU KOOPWYNKELDER
Klas 34:05 Chenin Blanc (5.1-12g/l)
CWH KOHLER TROFEE
OWK KEIMOES
Klas 43:08 Spesiale Laatoes
JONKER BROERS TROFEE
BON COURAGE
Klas 44:06 Natuurlike soet wit, Blanc de Noir of Rosé
HAC BAIRNSFATHER-CLOETE TROFEE
BON COURAGE
Klas 45:03 Edellaatoeswyn
BADSBERG WINE CELLAR
Klas 46:01 Edellaatoeswyn (hout)
MOOIUITSIG WYNKELDER TROFEE
KWV SA
Klas 49:30 Enige rooi kultivar versnit
PETER BARLOW TROFEE
DIEMERSDAL
Klas 51:50 Enige rooi kultivar versnit (hout)
CASTLE WINE & BRANDY CO LTD TROFEE
DGB BOSCHENDAL
Klas 56:02 Cabernet Sauvignon
CAPT PETER BAIRNSFATHER-CLOETE TROFEE
ALTO WINE ESTATE
Klas 57:27 Cabernet Sauvignon (hout)
HJF BAIRNSFATHER TROPHY
NEIL ELLIS WINES
Klas 58:02 Cinsaut
DR GCV ODENDAAL TROPHY
DGB BOSHENDAL
Class 60:01 Malbec (wood)
CF SHAW TROPHY
UNIWINES
Class 61:27 Merlot
WH LATEGAN TROPHY
DGB BOSCHENDAL
Class 62:25 Merlot (wood)
ARNOLD GRAUE TROPHY
KWV SA
Class 66:21 Petit Verdot (wood)
PP BOTHA SENIOR TROPHY
FLAGSTONE WINERY
Class 68:06 Pinot Noir (wood)
PROF CJ THERON TROPHY
BADSBERG WINE CELLAR
Class 69:38 Pinotage
PAUL SAUER TROPHY
BADSBERG WINE CELLAR
Class 70:48 Pinotage (wood)
OUDE MEESTER KELDER TROPHY
BON COURAGE
Class 71:21 Ruby Cabernet
JA MEYER TROPHY
BON COURAGE
Class 73:10 Shiraz
CWH KOHLER TROPHY
NUY WYNKELDER
Class 74:61 Shiraz (wood)
BOLAND BANK TROPHY
BON COURAGE
Class 75:15 Any other single red cultivar
CASTLE WINE & BRANDY CO LTD TROPHY
BABYLON’S PEAK
Class 76:02 Any other red single cultivar (wood)
SIMONSVLEI KOOP WYNK BPK TROPHY
EXCELSIOR VLAKTEPLAAS
Class 80:09 Red Jerepigo
DR AI PEROLD TROPHY
BOPLAAS FAMILY VINEYARDS
Class 83:12 Vintage
AJ CONRADI TROPHY
BOPLAAS FAMILY VINEYARDS
Class 84:08 Any other Port or Port blends
SLANGHOEK KoöP WYNKELDER TROPHY
MOOIUITSIG WYNKELDER
Class 85:04 Hanepoot Jerepigo
OVERHEX BOEREVERENIGING TROPHY
OWK KAKAMAS
Class 86:05 White Muscadel Jerepigo
BADSBERG WINE CELLAR
Class 87:03 White Muscadel Jerepigo:>16% A/V
JURGENS SCHOEMAN TROPHY
BADSBERG WINE CELLAR
Class 88:01 Red Muscadel Jerepigo:<16% A/V
BURGERSHOF
Class 89:02 Red Muxcadel Jerepigo:>16%A/V
CALITZDORP WYNKELDER
Class 90:05 Any other White/Red Muscat
OWK KEIMOES
Class 91:04 Any other White/Red Muscat (wooded)