Awards

Awards

2018 SA Champion Wines and Class Winners

GENL SMUTS TROFEE
SA KAMPIOENWYN
WELLINGTON WYNE:  PINOTAGE (hout)
PIETMAN HUGO TROFEE
BESTE PUNTE BEHAAL MET 5 BESTE INSKRYWINGS
OWK KEIMOES
SA CHAMPION WINES
SBW TROPHY
SA CHAMPION WHITE BLEND
OWK Keimoes:  Colombar/Sauvignon Blanc
FRANK MYBURGH TROFEE
SA KAMPIOEN SéMILLON
La Motte: Sémillon
LES TASTEVINS DU CAP TROPHY
SA CHAMPION CHENIN BLANC
Spier Wines: Chenin Blanc (wooded)
JOHN MCDONALD TROFEE
SA KAMPIOEN SAUVIGNON BLANC
OWK Keimoes:  Sauvignon Blanc (hout)
J G GRAUE TROPHY
SA CHAMPION CHARDONNAY
De Wetshof Estate:  Chardonnay (wooded)
H A CONRADIE TROFEE
SA KAMPIOEN ANDER WIT KULTIVAR
OWK Keimoes:  Colombar
AGRI EXPO SILVER TRAY
SA CHAMP NATURAL SWEET WHITE WINE
Bon Courage:  Natural Sweet White Wine
AGRI EXPO GOUE TROFEE
SA KAMPIOEN EDELLAATOESWYN
Bon Courage:  Edellaatoeswyn
VINE PRODUCTS TROPHY
SA CHAMPION RED BLEND
KWV: Pinotage/Cabernet Sauvignon/Shiraz/Malbec (wooded)
DR A I PEROLD TROFEE
SA KAMPIOEN PINOTAGE
Wellington Wyne:  Pinotage (hout)
BURGOYNE TROPHY
SA CHAMPION SHIRAZ
Darling Cellars:  Shiraz (wooded)
ROBERTO MONI TROFEE
SA KAMPIOEN CABERNET SAUVIGNON
Babylonstoren:  Cabernet Sauvignon (hout)
LIBERTAS TROPHY
SA CHAMPION MERLOT
Stellenbosch Hills:  Merlot (wooded)
STEPHAN SMIT TROFEE
SA KAMPIOEN ANDER ROOI KULTIVAR
Le Bonheur Landgoed:  Petit Verdot (hout)
SAWFA TROPHY
SA CHAMPION PORT
De Krans Wines:  Vintage
H J ETCHELL TROFEE
SA KAMPIOEN DESSERTWYN
OWK Groblershoop: Hanepoot Jerepiko
AGRI EXPO SILVER TROPHY
SA CHAMPION MUSCADEL
Slanghoek Wine Cellar:  Red Muscadel Jerepigo
KLASWENNERS/CLASS WINNERS
R SANTHAGENS TROFEE
OWK KEIMOES
Klas 01:07 Enige kultivar versnit (nie-muskaat)
Colombar/Sauvignon Blanc
NEDERBURG TROFEE
BOTHA KELDER
Klas 02:12 Enige kultivar versnit (nie-muskaat)(hout)
Chenin Blanc/Chardonnay (hout)
MALHERBE ROSSOUW TROFEE
OWK KAKAMAS
Klas 03:06 Enige kultivar versnit (muskaat)
Colombar/Hanepoot/Morio Muscat
WINE AND SPIRIT REVEU TROFEE
BADSBERG WYNKELDER
Klas 06:12 Chardonnay
CUTHBERT BURGOYNE TROFEE
DE WETSHOF ESTATE
Klas 07:13 Chardonnay (hout)
BOERESAKE TROFEE
ROODEZANDT WYNKELDER
Klas 08:07 Chenin Blanc
STANDARD BANK TROFEE
SPIER
Klas 09:27 Chenin Blanc (hout)
HF THERON TROFEE
OWK KEIMOES
Klas 10:32 Colombar
ORANJE VAAL TROFEE
DE WET WYNKELDER
Klas 12:06 Nouvelle
MONIS TROFEE
KLEINE ZALZE
Klas 14:79 Sauvignon Blanc
KOöP WYNKELDERSKOMITEE TROFEE
OWK KEIMOES
Klas 15:12 Sauvignon Blanc (hout)
PAUL J DE WET TROFEE
LA MOTTE
Klas 16:01 Semillon
FJJ RABIE TROFEE
BENGUELA COVE LAGOON WINE ESTATE
Klas 17:01 Sémillon (hout)
OWK KEIMOES
Klas 21:03 Enige ander enkel wit kultivar (nie-muskaat)
Colombar (hout)
OWK KEIMOES
Klas 24:08 Rosé
G N MASKELL
OWK KEIMOES
Klas 25:05 Enige ander wit kultivar versnit (muskaat)
Colombar/Sauvignon Blanc/Chenin Blanc
OWK KAKAMAS
Klas 27:04 Enige wit kultivar versnit (muskaat)
Colombar/Wit Muskadel
JONKER BROERS TROFEE
BON COURAGE ESTATE
Klas 44:07 Natuurlike soet wit, Blanc de Noir, Perlé of Rosé
HAC BAIRNSFATHER-CLOETE TROFEE
BON COURAGE
Klas 45:02 Edellaatoeswyn
ASHTON WINERY
Klas 46:02 Edellaatoeswyn (hout)
MOOIUITSIG WYNKELDER TROFEE
WABOOMSRIVIER WYNKELDER
Klas 49:39 Enige rooi kultivar versnit
Pinotage/Shiraz/Merlot/Cabernet Sauvignon
PETER BARLOW TROFEE
KWV
Klas 51:8 Enige rooi kultivar versnit (hout)
Pinotage/Cabernet Sauvigon/Shiraz/Malbec
LANDGOEDWYNPRODUSENTE TROFEE
MONT DU TOIT KELDER
Klas 54:07 Cabernet Franc
NATIONAL WINE AND DISTILLERS TROFEE
SPIER
Klas 55:17 Cabernet Franc (hout)
CASTLE WINE & BRANDY CO LTD TROFEE
DELAIRE GRAFF WINE ESTATE
Klas 56:08 Cabernet Sauvignon
CAPT PETER BAIRNSFATHER-CLOETE TROFEE
BABYLONSTOREN
Klas 57:29 Cabernet Sauvignon (hout)
HJF BAIRNSFATHER TROPHY
WELLINGTON WINES
Class 58:01 Cinsaut
DR GCV ODENDAAL TROPHY
NEETHLINGSHOF LANDGOED
Class 60:09 Malbec (wooded)
WH LATEGAN TROPHY
STELLENBOSCH HILLS
Class 62:44 Merlot (wooded)
ARNOLD GRAUE TROPHY
LE BONHEUR WINE ESTATE
Class 66:07 Petit Verdot (wooded)
BEYERSKLOOF WYNE
Class 67:02 Pinot Noir
PP BOTHA SENIOR TROPHY
DE WETSHOF ESTATE
Class 68:02 Pinot Noir (wooded)
PROF CJ THERON TROPHY
AVONTUUR ESTATE
Class 69:12 Pinotage
PAUL SAUER TROPHY
WELLINGTON WINES
Class 70:81 Pinotage (wooded)
OUDE MEESTER KELDER TROPHY
UNIWINES VINEYARDS
Class 71:02 Ruby Cabernet
JA MEYER TROPHY
RIEBEEK CELLARS
Class 73:08 Shiraz
CWH KOHLER TROPHY
DARLING CELLARS
Class 74:72 Shiraz (wooded)
BOLAND BANK TROPHY
CALITZDORP WYNKELDER
Class 75:11 Any other single red cultivar
Tinta Barocca
CASTLE WINE & BRANDY CO LTD TROPHY
GLEN CARLOU VINEYARDS
Class 76:18 Any other red single cultivar (wooded)
Durif
SIMONSVLEI KOOP WYNK BPK TROPHY
OWK KEIMOES
Class 80:06 Red Jerepigo
J SEDGWICK & CO TROPHY
OWK KEIMOES
Class 81:04 Cape Ruby
MONIS (floating 200 l) TROPHY
DE KRANS WINES
Class 82:01 Cape Tawny
DR AI PEROLD TROPHY
DE KRANS WINES
Class 83:12 Vintage
AJ CONRADIE TROPHY
DE KRANS WINES
Class 84:03 Any other Port or Port blends
Tinta Roriz/Tinta Barocca
SLANGHOEK KoöP WYNKELDER TROPHY
OWK GROBLERSHOOP
Class 85:07 Hanepoot Jerepigo
OVERHEX BOEREVERENIGING TROPHY
BOPLAAS FAMILY VINEYARDS
Class 86:04 White Muscadel Jerepigo
MONTAGU WINE & SPIRITIS
Class 88:06 Red Muscadel Jerepigo
JURGENS SCHOEMAN TROPHY
SLANGHOEK WYNKELDER
Class 89:05 Red Muscadel Jerepigo
BADSBERG WYNKELDER
Class 91:02 Any other White/Red Muscat fortified wine
White Muscadel (wooded)