Awards

Awards

2020 SA Champion Wines and Class Winners

GENL SMUTS TROFEE
SA KAMPIOENWYN
BADSBERG WYNKELDER
Ander Rooi Kultivar – Ruby Cabernet (gehout)
PIETMAN HUGO TROFEE
BESTE PUNTE BEHAAL MET 5 BESTE INSKRYWINGSRobertson Wyne & Wellington Wines
SA CHAMPION WINES
SBW TROPHY
SA CHAMPION WHITE BLEND
SPIER WINES
Sauvignon Blanc/Sémillon (unwooded)
FRANK MYBURGH TROFEE
SA KAMPIOEN SéMILLON
Spier Wines
Sémillon (wooded)
LES TASTEVINS DU CAP TROPHY
SA CHAMPION CHENIN BLANC
PERDEBERG CELLAR
Chenin Blanc (wooded)
JOHN MCDONALD TROFEE
SA KAMPIOEN SAUVIGNON BLANC
DIEMERSDAL LANDGOED
Sauvignon Blanc (ongehout)
J G GRAUE TROPHY
SA CHAMPION CHARDONNAY
NUY WYNKELDER
Chardonnay (gehout) 
H A CONRADIE TROFEE
SA KAMPIOEN ANDER WIT KULTIVAR
VAN LOVEREN FAMILY VINEYARDS
Colombar (ongehout)
AGRI EXPO SILVER TRAY
SA CHAMP NATURAL SWEET WHITE WINE
ROBERTSON WINERY
Natural Sweet White Wine (unwooded)
AGRI EXPO GOUE TROFEE
SA KAMPIOEN EDELLAATOESWYN
BON COURAGE
Noble Late Harvest (unwooded)
VINE PRODUCTS TROPHY
SA CHAMPION RED BLEND

DARLING CELLARS
Shiraz/Pinotage (wooded)
DR A I PEROLD TROFEE
SA KAMPIOEN PINOTAGE
WELLINGTON WINES
Pinotage (wooded)
BURGOYNE TROPHY
SA CHAMPION SHIRAZ
WELLINGTON WINES
Shiraz (unwooded)
ROBERTO MONI TROFEE
SA KAMPIOEN CABERNET SAUVIGNON
ALTO WINE ESTATE
Cabernet Sauvignon (wooded)
LIBERTAS TROPHY
SA CHAMPION MERLOT
DARLING CELLARS
Merlot (wooded)
STEPHAN SMIT TROFEE
SA KAMPIOEN ANDER ROOI KULTIVAR
BADSBERG WYNKELDER
Ruby Cabernet (gehout)
SAWFA TROPHY
SA CHAMPION CAPE STYLE
DE KRANS WINES
Cape Style – Cape Vintage (wooded)
H J ETCHELL TROFEE
SA KAMPIOEN DESSERTWYN
EXCELSIOR VLAKTEPLAAS
Rooi Jerepiko (ongehout)
AGRI EXPO SILVER TROPHY
SA CHAMPION MUSCADEL
NAMAQUA WINES (SPRUITDRIFT)
White Muscadel Jerepigo (unwooded)
KLASWENNERS/CLASS WINNERS
R SANTHAGENS TROFEE
SPIER WINES
Klas 1:22 Enige kultivar versnit (nie-muskaat)
Sauvignon Blanc/Semillon
NEDERBURG TROFEE
BENGUELA COVE WINE ESTATE
Klas 2:2 Enige kultivar versnit (nie-muskaat) (hout)
Semillon/Sauvignon Blanc
MALHERBE ROSSOUW TROFEE
NUY WYNKELDER
Klas 3:2 Enige kultivar versnit (muskaat)
Irsai Oliver/Morio Muscat
WINE AND SPIRIT REVUE TROFEE
STETTYN WYNKELDER
Klas 6:20 Chardonnay
CUTHBERT BURGOYNE TROFEE
NUY WYNKELDER
Klas 7:18 Chardonnay (hout)
BOERESAKE TROFEE
ROODEZANDT WYNKELDER
Klas 8:38 Chenin Blanc
STANDARD BANK TROFEE
PERDEBERG CELLAR
Klas 9:13 Chenin Blanc (hout)
H F THERON TROFEE
VAN LOVEREN FAMILY VINEYARDS
Klas 10:4 Colombar
MONIS TROFEE
DIEMERSDAL LANDGOED
Klas 14:20 Sauvignon Blanc
KOÖP WYNKELDERSKOMITEE TROFEE
ROBERTSON WINERY
Klas 15:8 Sauvignon Blanc (hout)
F J J RABIE TROFEE
SPIER WINES
Klas 17:5 Semillon (hout)
ALVA LAVAL
DE WET WYNKELDER
Klas 19:2 Viognier (hout)
VAN LOVEREN FAMILY VINEYARDS
Klas 22:5 Enige ander enkel wit kultivar (musk)
Irsai Oliver
ROBERTSON WINERY
Klas 27:1 Enige wit kultivar versnit (muskaat)
Wit Muskadel/Colombard/Irsai Oliver
ROBERTSON WINERY
Klas 28:1 Enige wit kultivar versnit (muskaat)
Irsai Oliver/Wit Muskadel/Colombar
H A C BAIRNSFATHER-CLOETE
BON COURAGE ESTATE
Klas 45:3 Edellaatoeswyn
Mooiuitsig Wynkelder
VERGELEGEN WYNE
Klas 49:14 Enige rooi kultivar versnit
Cabernet Sauvignon/Cabernet Franc/Malbec
Peter Barlow
DARLING CELLARS
Klas 51:16 Enige rooi kultivar versnit (hout)
Shiraz/Pinotage
Castle Wine & Brandy Co Ltd
BONNIEVALE WINES
Klas 56:9 Cabernet Sauvignon
CAPT PETER BAIRNSFATHER-CLOETE
ALTO WINE ESTATE
Klas 57:19 Cabernet Sauvignon (hout)
HJF BAIRNSFATHER
LANDSKROON WINES
Klas 58:5 Cinsaut
RICKETY BRIDGE WINERY
Klas 59:1 Cinsaut (hout)
DR G C V ODENDAAL TROFEE
BENGUELA COVE WINE ESTATE
Klas 61:1 Malbec (hout)
C F SHAW TROFEE
AAN DE DOORNS WYNKELER
Klas 62:6 Merlot
W H LATEGAN TROFEE
DARLING CELLARS
Klas 63:19 Merlot (hout)
PROF C J THERON TROFEE
PULPIT ROCK WINES
Klas 70:3 Pinotage
PAUL SAUER TROFEE
WELLINGTON WINES
Klas 71:1 Pinotage (hout)
E W SEDGWICK TROFEE
BADSBERG WYNKELDER
Klas 73:1 Ruby Cabernet (hout)
J A MEYER TROFEE
WELLINGTON WINES
Klas 74:1 Shiraz
C W H KOHLER TROFEE
FLAGSTONE WINERY
Klas 75:21 Shiraz (hout)
BOLAND BANK TROFEE
PERDEBERG CELLAR
Klas 76:5 Enige ander enkel rooi kultivar
Tannat
CASTLE WINE & BRANDY CO LTD TROFEE
GLEN CARLOU VINEYARDS
Klas 77:13 Enige ander rooi enkel kultivar (hout)
Duriff
SIMONSVLEI KOÖP WYNK BPK TROFEE
EXCELSIOR VLAKTEPLAAS
Klas 81:1 Rooi Jerepiko
MONIS (FLOATING 200 L) TROFEE
DE KRANS WINES
Klas 83:2 Kaapse Tanige
DR A I PEROLD TROFEE
DE KRANS WINES
Klas 84:4 (Vintage) Wynoesport
AJ CONRADIE
JAKKALSVLEI
Klas 85:1 Enige ander Port of Port versnit
OVERHEX BOEREVERENIGING TROFEE
NAMAQUA WINES
Klas 88:1 Wit Muskadel Jerepiko
JURGENS SCHOEMAN TROFEE
VAN LOVEREN FAMILY VINEYARDS
Klas89:4 Rooi Muskadel Jerepiko
MONTAGU WYNKELDER
Klas 90:2 Rooi Muscadel Jerepigo
BADSBERG WYNKELDER
Klas 91:1 Enige ander Wit/Rooi Muskaat
For COVID-19 updates, visit the official government website www.sacoronavirus.co.za
X